Ekonomi

Kredi Kartlarından Nakit Avans Kullanımı Kaldırıldı

Merkez Bankası, nakit avans kullanımının artması üzerine yeni bir adım attı. Kişisel kredi kartlarından belirli limitin üzerinde yapılan nakit avans çekimleri ve kuyum harcamaları için yüzde 30 oranında menkul kıymet tesisi uygulaması getirildi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Merkez Bankası, nakit avans kullanımının artması üzerine yeni bir adım attı.

Kişisel kredi kartlarından belirli limitin üzerinde yapılan nakit avans çekimleri ve kuyum harcamaları için yüzde 30 oranında menkul kıymet tesisi uygulaması getirildi. Bu uygulama 16 Mayıs itibarıyla yürürlüğe girdi. Kredi kartlarında limiti 50 bin lirayı aşan miktarlarda, nakit avans limitinin düzenleme sonrası daralacağı belirtiliyor.

DÖVİZ ALIMININ AZALTILMASI HEDEFLENİYOR

Ayrıca, kredi büyümesine göre menkul kıymet tesisi uygulamasının kapsamı genişletilerek, diğer ticari ve tüketici kredileri de bu kapsama dahil edildi. Bu kararın, kredi kartıyla yapılan avanslar aracılığıyla gerçekleşen döviz ve altın satın alma işlemlerini azaltması hedefleniyor.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71 Bot

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in robot editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x