GüncelManşetSağlık

‘Tüm insanlığın ortak sorunu’

Enerji Bir Sen Kırıkkale Şube Başkanı Cebrail İbiş, 3 Aralık “Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun kısacası tüm insanların ortak sorunudur” ifadelerine yer verdi.

DUYARLILIĞIMIZ DAHA DA ARTMALI

İbiş kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “Çağdaş toplumların en önemli özelliklerinden biri, toplumdaki engelli yurttaşlara sahip çıkmalarıdır. Engeli olan insanların sağlık, sosyal yaşam ve istihdam gibi yaşamsal hizmetlerden tam bir şekilde yararlanmaları onların en temel haklarıdır.  İnsanı yeryüzündeki en değerli varlık olarak gören bir anlayışın mensupları olarak toplumumuzun bu kadar büyük bir bölümünü yakından ilgilendiren bu anlamlı günde engelli vatandaşlarımıza yönelik duyarlılığımız daha da artmaktadır.

‘SAHİP ÇIKLAMIYIZ’

Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulmasının yolu, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Çeşitli zorluk ve engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve yaşamlarını onurlu bir şekilde sürdürmek için ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımıza her fırsatta sahip çıkarak eşit ve değerli bireyler oldukları gösterilmelidir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla herkesi, engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmaya çağırıyor ve onlara sağlıklı, mutlu ve onurlu bir hayat diliyorum”

 

 

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Murat MEMİŞ
Ziyaretçi

Faruk Bey Memur-Sen olarak Genel Yetkili olduğumuz son üç yıldaki kazanımlarımız toplumun her kesimince malumdur. kullanmış olduğunuz ifade içi boş, sendikacılık namına hiç bir şey üretmemiş, kamu çalışanlarının faydasına bir kazanım elde edememiş sözde sendikacıların sığınmış olduğu ucuz bir kelimedir. Memur-Sen’in toplu sözleşme hakkını elde etmesi, kamuda kılık-kıyafet dayatmasına karşı 12 milyon 300 bin imza toplaması ve sivil itaatsizlik örneği göstererek başörtüsü sorununu da fiilen çözmesi, 9 yıllık toplu görüşme, sonuçları itibarıyla bir toplu sözleşme etmemektedir. Toplu sözleşme hakkını alan Memur-Sen ailesi, kamu çalışanlarına en büyük kazanımı sağlamıştır. 4688 sayılı Kanun kapsamında toplu görüşme ve toplu sözleşme süreçlerinin işletildiği 12… Read more »

FARUK KARARTI
Ziyaretçi
FARUK KARARTI

Toplu sözleşme masasında bütün memurları satarak ne kadar engelli olduğunuzu gösterdiniz herkese..

Başa dön tuşu
Kapalı