Yaşam

Yağış geliyor, sıcaklık düşüyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi yazılı bir açıklama yaparak meteorolojik uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada hava sıcaklıklarının düşeceği, yağışların geleceği uyarısında bulunuldu.

SICAKLIKLAR 4 İLA 7 DERECE AZALACAK

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Yurdumuzun bugün Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Bugün (Perşembe) kuzey kesimlerde etkili olmaya başlayacak yağışların, Cuma günü Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistem ile birlikte ülkemizin büyük bir bölümünde görüleceği, Cumartesi günü doğu bölgelerde etkili olduktan sonra yurdu terk etmesi bekleniyor. kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacak hava sıcaklığının özellikle Cuma günü Bölgemizde 4 ila 7 derece azalacağı tahmin ediliyor.

BÖLGE GENELİNDE YAĞIŞ BEKLENİYOR

Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Çankırı çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde yağış bekleniyor. Batı Karadeniz’de rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (50 -70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Cuma (01.11.2019) günü; Bölgemiz genelinde yağış bekleniyor. Rüzgarın Batı Karadeniz kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde (50-70 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının Pazar günü iç ve batı bölgelerde, hafta başından itibaren ülkemiz genelinde tekrar artacağı tahmin ediliyor.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı