Yaşam

Yürüme Engelli Çocuk Tekerlekli Sandalyesine Kavuştu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi doğuştan yürüme engelli olan çocuğun ailesine tekerlekli sandalyeyi teslim etti. Tekerlekli sandalyeyi teslim alan aile üyeleri mutluluklarını dile getirerek Kızılay’a teşekkür etti.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Türk Kızılay Kırıkkale Şube Başkanı Mustafa İşler “Her yaştan 250 bin engelli vatandaşımız, maddi imkansızlıklardan dolayı tekerlekli sandalye sahibi olamadan hayatlarına devam etmeye çalışıyor. Kızılay olarak bizlerde engelli kardeşlerimizin bu sıkıntılarına duyarsız kalmıyoruz. Kızılay olarak yürüyemeyen engelli çocuğumuzun tekerlekli sandalyesini verdiğimiz ailenin mutluluğuna ortak olduk. Doğuştan engelli olan kardeşimiz yürüyemiyordu, fakat oda biraz dışarı çıkmak, doğayı, güneşi, yolları görmek istiyordu, bu onunda hakkıydı. Ailesi Kızılay’a müracaat etti. Bizlerde kardeşimizin tekerlekli sandalyesini hemen vermek için Genel Merkezimize hızlı bir şekilde kardeşimizin evraklarını yollayarak tekerlekli sandalye talebinde bulunduk.  Genel merkezimizden gönderilen tekerlekli sandalyeyi bugün ailesine teslim ettik” dedi.

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu