Genel

ZEKİ BİR KOMUTAN VE BÜYÜK BİR DEVLET ADAMIDIR

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale İl Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, övgüye değer birçok meziyeti şahsında toplamış zeki bir komutan, büyük bir devlet adamıdır. Sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir” ifadelerine yer verdi.

HABER: TAHİR ERDEM

SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNUYORUM

İl Milli Eğitim Müdürü Ayın mesajında “Başöğretmenimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyoruz. Cumhuriyet başta olmak üzere elde ettiği başarıların tamamını Türk milletine mal eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, mücadeleci kişiliği, düşünceleri ve ardında bıraktığı yıkılmaz eserleriyle düşmanlarının bile takdir ve saygısını kazanmıştır. Milletimizin refahı için ömrünün son demlerine kadar durmaksızın çalışmış, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, övgüye değer birçok meziyeti şahsında toplamış zeki bir komutan, büyük bir devlet adamıdır. Sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Bugün, bizler de Atatürk’ün gösterdiği istikamet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını artırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla bayrağı bizden devralacaklarına, vatandaşlığından gurur ve onur duyduğumuz Cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet hâline getireceklerine inancım tamdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılının “Türkiye Yüzyılı” olması düsturuyla yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Atatürk’ün, “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.” anlayışıyla ve gelişmede sınır tanımayarak, her geçen gün daha da ileriye gitmenin gayreti içerisindeyiz. Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispatlamış olan İstiklal Savaşımızın Başkumandanı, eşsiz kahraman, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, millî mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifade etti.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu