Manşet

19 Mayıs Kırıkkale’de coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Kırıkkale Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalarda yapılan gösteriler ilgi ve heyecanla izlendi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Kırıkkale Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalarda yapılan gösteriler ilgi ve heyecanla izlendi.

Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, İl Gençlik ve Spor Müdürü Hamza Güneş, Atatürk büstüne çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine binaen konuşan İl Müdürü Güneş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’da ilk adımını attıkları kurtuluş mücadelesinin 105’inci yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutladıklarını söyledi.19 Mayıs’ın bağımsızlığına ve hürriyetine aşık olan bir milletin İstiklal ruhunu tüm dünyaya haykırması olduğunu belirten Güneş, “Bu toprakları bizlere vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale’den Kurtuluş Savaşı’na Dumlupınar’dan Kıbrıs zaferine, terörle mücadeleden 15 Temmuz’a kadar tüm şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı rahmetle anıyorum” dedi.

Bir 11 kişi ve yazı görseli olabilirBir 4 kişi ve şunu diyen bir yazı 'URKIYE'NIN NIN UCU NCLIGI' görseli olabilirBir 8 kişi ve yazı görseli olabilir
Bir 6 kişi ve yazı görseli olabilirBir 5 kişi, anıt ve yazı görseli olabilir
Bir 6 kişi, dövüş sanatları yapan insanlar ve yazı görseli olabilir
Bir 4 kişi ve yazı görseli olabilirBir 2 kişi ve yazı görseli olabilir

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x