EğitimGündemKırıkkaleManşet

‘Canımızı vermeye hazırız’

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 99. yıl dönümü kutlamalarının en renkli yüzü Süleyman Demirel Anadolu Lisesi oldu. Askeri üniforma giyen öğretmen ve öğrenciler, “Vatanımız için canımızı vermeye hazırız” mesajı verdiler.
DSC_0856
‘ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’
Okul Müdürü Metin Taşcı ve öğretmenler Sinan Aldemir, Serkan Çelik, Banu Arıoğlu Emel, Yüce Görkem Durmuşoğlu ile 64 öğrenci askeri elbiseler giyerek günün anlamını yaşatmak için okul bahçesinde Çanakkale geçilmez konulu tiyatro sergilediler. Daha sonra üniformalı giysileri ile mangalar oluşturarak, saygı duruşu istiklal marşı okudular. Dev Türk bayrağı açan öğrenciler Kırıkkale Şehitliğinin yolunu tuttular.
DSC_0823
‘ONUR DUYUYORUZ’
Şehirlikte İstiklal Marşının okunmasının ardından bir öğrenci şehitlerin ruhuna Kur’an okudu. Ellerinde karanfille gelen öğrenciler, şehitlikteki tüm şehitlerimizin ruhuna dualar ederek karanfil bıraktılar. Programları sonunda Şehitlikte bir konuşma yapan Okul Müdürü Metin Taşcı, “Bu fikri bana ileten öğretmen ve öğrencilerime teşekkür ediyorum. Bu asil davranışlarından onur duydum. Türk gençliğine yakışan bu faaliyetiniz yaşamınızda unutamayacağınız anılarınızdan olacağına eminim” dedi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
7 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KirikkaleHM
6 yıl önce

‘Canımızı vermeye hazırız’ http://t.co/FBrUYfrY2V

Ali Kaymaz
6 yıl önce

Ali Kaymaz liked this on Facebook.

Celal Kaplan
6 yıl önce

Celal Kaplan liked this on Facebook.

Taner Gökce
6 yıl önce

Taner Gökce liked this on Facebook.

Haber71Net
6 yıl önce

‘Canımızı vermeye hazırız’ http://t.co/W1kefePhQP

Haber71Net
6 yıl önce

‘Canımızı vermeye hazırız’ – http://t.co/HX5lV1zkLp http://t.co/GVo8tF8yzu

Başa dön tuşu