Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
2024 Yerel Seçimler

Çerikli’de Erkan Çağlar fark attı

Kırıkkale'nin Delice ilçesine bağlı Çerikli beldesinde iki dönemdir AK Parti iktidarlığı dönemi sona erdi. MHP'den aday olan Erkan Çağlar, mevcut iktidara fark atarak seçimin galibi oldu.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’nin Delice ilçesine bağlı Çerikli beldesinde iki dönemdir AK Parti iktidarlığı dönemi sona erdi. MHP’den aday olan Erkan Çağlar, mevcut iktidara fark atarak seçimin galibi oldu.

429 OY FARKI ATTI

Delice ilçesine bağlı Çerikli beldesinde de seçim heyecanı yüksek şekilde yaşanan yerler arasındaydı. İki dönemdir AK Parti iktidarlığında belediye başkanı olarak görev yapan Nuh Şahin seçimi kaybetti.2 bin 250 seçmenin bulunduğu ve toplamda 8 sandığın kurulduğu beldede, 1996 oy geçerli sayıldı. MHP’den aday olan Erkan Çağlar yüzde 59, 77 oy oranı 1.193 oyla birinci parti oldu. AK Parti Belediye Başkanı ve adayı Nuh Şahin ise yüzde 38,28 oranında 764 oyda kaldı. Yüzde 100 oranında açılan ve kesin olmayan sonuçlara göre MHP, AK Parti’ye 429 oy farkı attı.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x