DeliceGündem

Delice Sanayi Sitesi ve Yöresel Ürünler Satış Merkezi İlçenin Lokomotifi Olacak !

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Ahiler Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında desteklenen ve  Delice Belediyesi tarafından yürütülen “Delice Sanayi Sitesi ve Yöresel Ürünler Satış Merkezi” projesi kapsamında yapımı tamamlanan atölye ve dükkânlarda faaliyetler başladı.

HABER: YAKUP ÖZCAN 

İlçenin eski sanayi çarşısında zor şartlarda faaliyet gösteren işletmeler için sağlıklı ve modern işyerleri oluşturarak çalışma koşullarının iyileştirilmesi, yeni girişimcilere altyapısı hazır, uygun maliyetli atölyeler sunularak girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkı sağlanması, yöresel ürünlerin satışını kolaylaştırarak karayolunun sağladığı fırsatların değerlendirilmesi, böylece ilçenin sosyo-ekonomik gelişiminin hızlandırılması amacıyla desteklenen proje neticesinde 34 adet atölye-imalathaneden ibaret küçük sanayi sitesi ve 9 adet dükkândan oluşan yöresel ürünler satış merkezi kuruldu.

Proje ile oluşturulan iş merkezleri alt yapısı, ulaşım ağlarına yakınlığı ve makul satış ve kira bedelleri sayesinde Delice ilçesinde faaliyet gösteren işletmelere ek olarak İstanbul, Kocaeli gibi bölge dışındaki işletmelerden de talep görmektedir. Bu yönüyle oluşturulan tesis, proje aşamasında planlandığı üzere ilçenin yeni yatırımcı çekme açısından da rekabet gücünü artırmıştır.

2020 Yılında  4 milyon TL hibe tahsis edilen proje ile  ekonomisi tarıma dayalı olan ilçenin yöresel ürünlerinin satış ve üretim miktarının artması, dinlenme tesisi özellikleri de taşıyan alanda, Delice ilçesinin yanında Kırıkkale’nin diğer ilçelerinin de yöresel ürünleri karayolunu kullanan yolcuların istifadesine sunulması  hedeflenmektedir.

Proje kapsamında oluşturulan tesis ile doğrudan en az 100 kişilik yeni istihdam sağlanması, ilçe dışına göçün engellenmesi ve ilçenin sosyo-ekonomik gelişmişlik sıralamasında üst sıralara taşınması beklenmektedir.

 

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu