Genel

Milli Mücadele Ateşinin Yakışının 104. Yıl Dönümünü

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı “Karakteri bağımsızlık olan milletimizin 19 Mayıs’ta başlayan ve dünyaya emsal olan Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinin en büyük, en destansı başarılarından birisidir’ dedi.

HABER: YELİZ ERDEM

KTSO Başkanı Ahmet Varlı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Başkan Varlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan Milli Mücadele ateşini yakışının 104. yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919 tarihi sadece takvim üzerinde bir tarih değil; bir milletin yeniden doğuşunu, millet iradesini ve bağımsızlığını ifade etmektedir.

Aziz milletimizin, tüm zorluklara rağmen gerçekleştirdiği milli mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında kenetlenerek hiç bir gücün bağımsızlığını elinden almasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur.

Türk Milleti’nin tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. Cumhuriyetimizin geleceği gençlerde olduğunun ve ülkemizin ancak gençler sayesinde kalkınacağının bilincindeyiz. Bu çerçevede Cumhuriyetimizi ve bağımsızlığımızı koruyacak, ülkemizi muasır ülkeler arasına taşıyacak gençlere ihtiyacımız var. Gençlerimizin bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceklerini biliyoruz.

Bu vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizi emanet edeceğimiz, yarının umudu gençlerimizin de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz” dedi.

 

 

 

 

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu