Spor

UNİKOP Üniversiteler arası voleybol turnuvası başladı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 

Kırıkkale Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen UNİKOP Üniversiteler Arası Voleybol Turnuvası Kapalı Spor Salonu’nda yapılan açılış töreni ile başladı.

CENTİLMENCE MÜCADELE EDİN

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Ali Ahmet Doğan,  KOP Bölgesi Üniversitelerinin, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal hizmet gibi alanlarda akademik ve idari işbirliği yapmak, üniversite-sanayi işbirliği ve üniversitenin şehirle bütünleşmesini sağlamak amacıyla faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirtti. Voleybol Turnuvasına ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Prof. Dr. Ali Ahmet Doğan, etkinliğe katılan takımlara ve izleyicilere teşekkür etti. Vali Yardımcısı Mehmet Ercan Aslantaş, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti ve programa dışarıdan katılanlara Kırıkkale’nin kendine has olan ve başka yerde bulunamayacak güzelliklerinden Silah Müzesi, Hacı Taşan Kültür Merkezi gibi yerlere gitmelerini tavsiye etti.Vali Yardımcısı Aslantaş, müsabakaların centilmence gerçekleşmesini ve ilimize konuk olan değerli misafirlerimizin güzel duygularla, güzel anılarla Kırıkkale’den ayrılmasını diledi. Açılış törenine Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Vali Yardımcısı Mehmet Ercan Aslantaş, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Ahmet Doğan, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Voleybol Takımları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

BAŞARILAR DİLEDİ

Üniversite olarak etkinliğe ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, protokolü, misafirleri ve öğrencileri selamladı ve katılımlarından dolayı teşekkür etti. Kırıkkale Üniversitesinin koordinesinde gerçekleştirilen 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı faaliyetleri ve amacı hakkında bilgi veren Rektör Aslan, Prof. Dr. Fuat Sezgin’in “Müslümanlar ilimler tarihindeki muazzam yerlerini bilmedikleri veya yanlış bildikleri için, Avrupalılar karşısında büyük bir aşağılık duygusu içindeler. Benim amacım; onlara atalarının ilimler tarihindeki muazzam yerlerini göstermek ve öğretmektir” sözünün bizler için bir motivasyon kaynağı olduğunu ve Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hayatı boyunca bu yanlış algıyı düzeltmek için çalışmıştır” diye konuştu. Öğrencilere eğitim- öğretim hayatlarını başarılı bir şekilde tamamlayarak geleceğin dünyasına hazır olmaları tavsiyesinde bulunan Rektör Aslan,  müsabakada yarışacak olan tüm takımlara başarılar dileyerek konuşmasına son verdi.

3 GÜN SÜRECEK

Program Kırıkkale Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğunun gösterisi devam etti.  Gösteri sonrasında Kırıkkale Üniversitesi ve KTO Karatay Üniversitesi arasında oynanan maçın ilk düdüğünü Vali Yardımcısı Mehmet Ercan Aslantaş çaldı ve Rektör Prof. Dr. Ersan Aslan ilk servisi attı. Kırıkkale Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Erkek Voleybol Takımları ile  Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kadın Voleybol Takımlarının katıldığı etkinlik üç gün sürecek. Dereceye giren takımlar için 28 Kasım 2019 günü Kapalı Spor Salonu’nda kupa ve madalya töreni yapılacak.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı