Ekonomi

İş İnsanı Recep Uzelli Dost Meclisindeydi

MÜSİAD Kırıkkale Şubesi tarafından dost meclisi toplantısı düzenlendi. AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan, TSO Başkanı Ahmet Varlı ve İş İnsanı  Recep Uzelli’nin katıldığı dost meclisi toplantısında Kırıkkale’de yapılacak yatırımlar üzerine değerlendirmeler yapıldı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

MÜSİAD Kırıkkale Şubesi tarafından dost meclisi toplantısı düzenlendi. AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan, TSO Başkanı Ahmet Varlı ve İş İnsanı  Recep Uzelli’nin katıldığı dost meclisi toplantısında Kırıkkale’de yapılacak yatırımlar üzerine değerlendirmeler yapıldı.

MKE ROKETSAN VE YAN SANAYİİ
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kırıkkale Şubesi tarafından dost meclisi toplantısı düzenlendi. Şube binasında düzenlenen dost meclisi toplantısına şube üyeleri ile birlikte AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı ve Teleses Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Recep Uzelli katıldı. Kırıkkale’nin ekonomik durumu, MKE’nin statü değişikliği, Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde son durum ve ticari faaliyetlerin konuşulduğu toplantıda Kırıkkale’ye yapılacak konsorsiyum yatırımlar konusunda değerlendirmeler yapıldı. Toplantıda MÜSİAD, Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve Recep Uzelli’nin katılımıyla istihdama yönelik ortak yatırımlar yapılabileceği konusunda mutabakat sağlandı.

DEVAMI GELECEK
Müsiad Kırıkkale Şubesi olarak Kırıkkale’ye daha fazla katma değer kazandırarak istihdam alanları oluşturabilmek için yoğun bir gayret içerisinde olduklarını ifade eden Şube Başkanı Ahmet Çetin “MÜSİAD ailesi olarak şehrimize ekonomik katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Dost Meclisi toplantısında amacımız iş adamlarımızla üyelerimizi bir araya getirmek. Toplantılarımızın devamı gelecek. Bu toplantımız için davetimizi geri çevirmeyen Teleses Yönetim Kurulu Başkanı hemşerimiz değerli iş insanı Recep Uzelli’ye teşekkür ediyoruz. Kendisi bizlerle ticari tecrübelerini paylaştı. MÜSİAD ailesi olarak yakın geçmişte Silah Organize Sanayi Bölgesinde bir protokol imzaladık. Şimdi yine aynı bölgede konsorsiyum yeni yatırım için planlama yapıyoruz. Şehrimiz için çaba harcamaya devam ediyoruz” dedi.

İŞ İNSANLARIMIZ BAŞIMIZIN TACI
Kendisinin de MÜSİAD ailesi içerisinden geldiğini belirten AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mustafa Kaplan, MÜSİAD’ın dünya çağında etkin bir sivil toplum kuruluşu olduğunu dile getirdi. Kaplan, “Dost Meclisi toplantısı düzenleyerek şehrimizin iş insanlarını bir araya getiren MÜSİAD Kırıkkale Şube Başkanı Ahmet Çetin ve şube üyelerine teşekkür ediyorum. Kırıkkale’mize katma değer sağlayan bütün iş insanlarımız başımızın tacı. Kırıkkale’mizin daha fazla yatırıma ve yatırımcıya, buna bağlı olarak daha fazla istihdam alanına ihtiyacı var. MKE’de yapılan statü değişikliğinin ardından gelişecek yan sanayi ve Roketsan’ın şehrimizde kurulumunun tamamlanması ile birlikte kurulacak yan sanayiinin buna büyük katkı sağlayacaktır. Bize düşen burada şehrimize yatırımcı kazandırmak ve yatırımcılarımıza gereken kolaylığı sağlamaktır. MÜSİAD Kırıkkale şubesine Dost Meclisi toplantısı ve Recep Uzelli’ye katılımı için teşekkür ediyorum” dedi.

BİRLİK BERABERLİK
Ticaret ve Sanayi Odası olarak yoğun bir ar-ge çalışması içerisinde olduklarını dile getiren Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı “Dost Meclisi toplantısı ve toplantıya iştirak için bütün şube üyelerine teşekkür ediyorum. Şehrimizin özellikle iş dünyasında birlik ve beraberliğe büyük ihtiyacı var. Son zamanlarda MKE’de yaşanan gelişmeler, şehrimize yapılacak diğer devlet yatırımları karşısında Kırıkkale’nin birlik beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu dönemdeyiz. Bu birliktelik özellikle iş insanlarımız arasında sağlanıp, ortak yatırımlar haline dönüştürülmelidir. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu birlikteliğe öncü olmaya her zaman hazırız. Bu anlamda başladığımız ar-ge çalışmalarının sonuna geldik. Yakın bir süreçte ortak bir yatırımı şehrimizin hizmetine sunacağız. MÜSAİD ailesine ve davete icabet ederek deneyimlerini bizlerle paylaşan iş insanımız Recep Uzelli’ye tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

YETER Kİ İNANALIM CESUR OLALIM
Kırıkkale’den Dost Meclisi davetini aldığında bir an düşünmeden kabul ettiğini ifade eden Teleses Yönetim Kurulu Başkanı Recep Uzelli, böyle bir toplantıyı düzenleyip Kırıkkaleli İş İnsanları bir araya getirdiği için MÜSİAD Kırıkkale Şubesine teşekkür etti. Kırıkkale’nin gelişime ve değişime açık bir şehir olduğunu belirten Uzelli “Kırıkkale’de birbirine inan iş insanların yapacakları otak yatırımlar şehre hem ciddi katma değer sağlayacak hem de ciddi istihdam alanları oluşturacaktır. İş insanlarımız birbirlerine inanır güvenirse Kırıkkale kısa zamanda uzun yol alacaktır. Bende bir Kırıkkaleli olarak yapılmış ticari ortaklıkların içerisinde yer almaktan onu duyarım. Yeter ki birbirimize inanalım, güvenelim. Yeter ki korkmayalım cesur olalım. Ancak o zaman şehrimiz kazanır, gelişir ve büyür. Kırıkkale’nin önünde çok güzel fırsatlar var” şeklinde konuştu.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x