KırıkkaleManşet

Yeşil vadi projesinde son aşamaya gelindi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Vali Ali Kolat, bugün Hacıbalı köyü ve Irmak Kasabasında çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Vali Kolat, Yeşil Vadi Projesi’nde son aşamaya gelindiğini söyledi.
Yeşil vadi projesinde son aşamaya gelindi - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale HaberleriMİNİK ÖĞRENCİLERLE İÇ İÇE
Ziyarette; ilçe Kaymakamı A.Ferhat Özen, İl Jandarma Komutanı J. Albay Harun Karabulut, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Atanur Aydın ve diğer yetkililer bulundu. İlk önce Hacıbalı İlkokulu’nu ziyaret eden Vali Kolat, burada okul müdüründen bilgi aldı. Okulda 1,2, ve 3. Sınıflarda okuyun toplam 14 öğrencinin bulunduğu bilgisinin verilmesi üzerine Taşımalı Eğitim Sistemi kapsamında öğrencilerin; önümüzdeki eğitim-öğretim yılında Yahşihan ilçe merkezindeki bir okula taşınmasını istedi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Kolat, onlara kitap ve futbol topu hediye etti. Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kursta eğitim gören bayanlarla da görüşen Vali Kolat; onların yapmış olduğu el sanatlarını ürünlerini de inceleyerek çalışmalarında başarılar diledi.
KÖYLÜLERİ DİNLEDİ
Daha sonra okul bahçesinde köy muhtarı ve köylülerin sorunlarını dinleyen Vali Kolat; köyün yol, su, ulaşım, eğitim ve diğer konularda herYeşil vadi projesinde son aşamaya gelindi - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri hangi bir sorununun bulunmadığını belirtti. Tarım arazilerinin sulanmasıyla ilgili taleplerinde incelenmesi için Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne talimat verdi. Hacıbalı köyü ziyaretinden sonra Irmak beldesine geçildi. Burada Irmak İlkokulu ile ortaokulu ziyaret edildi. Okula gelişinde bir öğrencinin yaptığı resimleri inceleyen Vali Kolat, okul kütüphanesinde kullanılmak üzere okul müdürüne bir kitap seti hediye etti. Sınıfları ziyaret ederek sohbet eden Vali Kolat, öğrencilerle günün anısına fotoğraf çektirdi. Okul ziyaretinden sonra Irmak Belediye Başkanını makamında ziyaret eden Vali Kolat, Belediye Şeref Defterini yazarak ziyaret ve kasaba hakkındaki düşüncelerini paylaştı.
‘MÜTHİŞ BİR PROJE OLACAK‘
Yeşil vadi Projesinin devam ettiğini belirten Vali Kolat yaptığı değerlendirmede: “Irmak Belediyesi’nde çeşitli kurumları ziyaret ettik. Irmak Belediyesi bir ay sonra köye dönüşecek. Başkanımızın çok güzel hizmetleri oldu.  Irmak Belediyesi ziyareti dönüşünde Yeşil Vadi Projesini yerinde görmek istedik. Burada proje çalışmaları son aşamaya geldi. Yeşil Vadi Projesi Ankara Büyükşehir Belediyesi ile bir protokol imzaladık. Yaptığımız protokolde diğer hukuki anlaşmaları tamamladık. Belediye ise burada uygulanacak proje ihalesini yaptı. Onlarda son aşamaya geldi. Bundan sonra da yapılacak işlem buranın uygulanma ihalesidir. Bu projede son aşamaya geldi. Kırıkkale Belediye Yeşil vadi projesinde son aşamaya gelindi - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale HaberleriBaşkanımız bu konuyla yakından ilgileniyor. İnşallah uygulamaya geçilecek. Güzel bir proje olacak. Ben bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu