Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
2024 Yerel SeçimlerSiyaset

Saygılının Algı Dolu Mesajına Vatandaştan Büyük Tepki

AKP Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, seçimi kaybedeceğini anlayınca, beklendiği gibi seçimin son haftasında algı ve spekülasyonlara başvurmaya başladı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

AKP Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, seçimi kaybedeceğini anlayınca, beklendiği gibi seçimin son haftasında algı ve spekülasyonlara başvurmaya başladı.

ANKETLERDE KÖTÜ ÇIKIYOR

AKP Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, seçimi kaybedeceğini anlayınca, beklendiği gibi seçimin son haftasında algı ve spekülasyonlara başvurmaya başladı. Önce MHP adayı Harun Ulusoy’a kendi lehine çekilmesi için teklif gönderdiği öğrenilen Saygılı sert bir hayır yanıtı aldı. Bu olmayınca Cumhurbaşkanı’na gidip MHP ile ittifak ricası kararı alındığı ancak anketlerde sonucun çok kötü göründüğü için Cumhurbaşkanı’ndan azar yeme ihtimali üzerine bundan da vazgeçildiği ileri sürüldü.

BAKANLAR VE TURİST GELDİ

Sonra ise sahaya bakanlar çıktı. Dışişleri Bakanı, Savunma Bakanı, Sanayi Bakanı ve Uzay Turisti Kırıkkale’ye gelerek Saygılı’ya destek görüntüsü verdiler. Bunlar da etkili olmayınca seçime birkaç gün kala Saygılı’nın başkan vekilleri ve müdürlerine talimat vererek MHP’den oy devşirmelerini istediği ortaya çıktı. MHP adayı Ulusoy bu duruma yazılı bir açıklama ile cevap verdi ve çok sert tepki gösterdi.

BÜYÜK TEPKİ ALDI

Bu da tutmayınca Saygılı yandan yayın kuruluşu A Haber’e konuk olarak terör propagandası yapmaya çalıştı. Ayrıca şehir genelinde kim varsa SMS yoluyla mesaj atan Saygılı, burada da aynı propagandayı yaptı. CHP’ye oy verilmemesini isteyen Saygılı, seçime birkaç gün kala durumu bu şekilde kurtarma çabasına girdi. Ancak Kırıkkale kamuoyu sosyal medya aracılığıyla buna da cevap vermekte gecikmedi. Siyaseti artık tamamen hizmete değil, sadece kazanmaya ve koltuğa bağlayan Saygılı’ya tepki gösteren bir çok kişi, “Bizim suyumuz ne olacak? Alt yapı ne olacak? Yollar ne olacak? Kirli ve pis şehrin durumu ne olacak? Çözümün nedir bunlara? Neden anlatmıyorsun da akla hayale gelmedik, hiç olmadık şeylerle uğraşıyor, propaganda yapıyorsun. Yarın bu insanlarla yüz yüze nasıl bakacaksın? Kaybetmek bu kadar mı kötü? Senin şehirle ilgili fikrin ne bize onu söyle, biz de sana oy verelim” diyor.

Haber71 Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
3 2 votes
Haber Değerlendirme
Average
5 Based On 1
Subscribe
Bildir

guest
5 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet
Ahmet
29 Mart 2024 01:43

Keşke bu kadar tarafınızı belli etmeseydiniz. Neyse seçimlere az kaldı. İnşallah yaptığınız haberler elinizde patlar.

Anonim
Anonim
Reply to  Ahmet
29 Mart 2024 02:46

Şehirdeki tüm haber siteleri, gazeteler sabahtan akşama Saygılı ve Ulusoy güzellemesi yapıyor. Bel altı Önal’a vurmaya çalışıyor. Gözlerin onları neden görmüyor da gelmiş burada yorum yapıyorsun. Gerçekler can acıtır. Bravo haber71

Ahmet
Ahmet
Reply to  Anonim
29 Mart 2024 11:12

Kırıkkaleli Şehitleri Dem ile ortak hareket edenlere tercih ediyorsanız buda Kırıkkalenin ve Kırıkkaleli pkk sevicilerin oyunu. Alelen Dem ile aynı deliğe işeyenler Kırıkkale ye mi hizmet edecekler. Evet sizinde dediğiniz gibi gerçekler can acıtır. Uzun lafın kısası hakkettiğiniz şekilde yönetilirsiniz.

Anonim
Anonim
Reply to  Ahmet
29 Mart 2024 12:11

Ahmet Önal bu şehrin evladı. Bu şehirdeki insanlarla birlikte ve onların iyi gününde, kötü gününde yanında. Ramazan günü temiz, dürüst bir insana iftira atıyorsunuz. Vatan sevgisi kimsenin tekelinde değildir. Kimse istediğini vatansever, istediğini vatan hain ilan edemez. Haddine de değildir. Ahmet Önal ile ilgili elinizde bir delil, belge varsa konuşacaksınız yoksa sırf algı amaçlı iftira atmayacaksınız.

Anonim
Anonim
Reply to  Ahmet
30 Mart 2024 12:06

hadi ordan lale. Sizin gibi laleler yüzünden memleket bu halde. En büyük terörist de vatan hayini de sizsiniz memleketi soyup soğana çevirdiniz hala utanmadan konuşuyorsunuz. Size ….. yaranıyor tabi.

Başa dön tuşu
5
0
Would love your thoughts, please comment.x