2019 Belediye Seçimleri

Kırıkkale MHP ile hem üretecek, hem de markalaşacak 

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de yerel seçim çalışmalarını iddialı bir şekilde sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Etiler Mahallesinde Seçim Bürosu açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan MHP Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Serdar Yarar “Kırıkkale üretmediği için markalaşamıyor, markalaşmadığı içinde işsizliğe çare bulamıyor. Kırıkkale’yi MHP’nin üretken belediyecilik anlayışıyla buluşturarak tüm Kırıkkalelilerin hayalini gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

DUALI HAREKETE HERKESİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ

31 Mart yerel seçimleri öncesi Kırıkkale merkezde en hareketli partilerden birisi olan MHP Kırıkkale Merkezde seçim bürosu açılışlarına devam etti. Etiler Mahallesinde düzenlenen seçim bürosu açılışına MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, MHP İl Başkanımız Erdal Baloğlu, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Abalı, Kırıkkale Belediye Başkan adayı Serdar Yarar, teşkilat yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Abalı “Bir ülkeyi, bir milleti, bir devleti zafere götüren bir ailenin ocağını tüttüren, başta şehit analarımız olmak üzere değerli kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum. Biz dualı hareketin temsilcileri olarak kadınlarımızı çok önemsiyoruz. Kadınlarımız olmadan bizler bugünlere gelemezdik. Bu seçimin belirleyenleri de kadınlarımız olacaktır. Partili partisiz tüm kadınlarımızın bu dualı harekete 31 Mart yerel seçimlerinde destek vereceklerine yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

TÜM KIRIKKALE’NİN BİR HAYALİ VAR

Kürsüye gelen MHP Kırıkkale Belediye Başkan adayı Serdar Yarar 19 Kasım 2018 gününden itibaren 113 gündür sahada olduklarını ve Kırıkkale için bir özlemleri, Kırıkkale için bir hayalleri olduğunu söyledi.  MHP Adayı Yarar “Biz diyoruz ki Kırıkkale için bir halimiz var. Aslında sadece MHP’nin, sadece Serdar Yarar’ın değil, tüm Kırıkkale’nin bir hayali var. İnşallah Kırıkkaleli hemşerilerimizin desteğiyle 1 Nisan’da o hayale kavuşacağız. Kırıkkale 28 mahalleden 3 bin 51 sokağı bulunan yaklaşık 200 bin insanın yaşadığı vilayet görünümünde ne yazık ki bir kasaba halindeyiz. Kasabayız çünkü sabah 6’dan önce, akşam 7’den sonra hiçbir mahalleye ulaşamayız, neden halk otobüslerimiz yok”.

KIRIKKALE SADECE ZAFER CADDESİ VE BANKALAR CADDESİNDEN İBARET DEĞİL

MHP’li aday Yarar “Nasıl bir belediyecilik anlayışımız var, her gelen parke taşı kaldırıp parke taşı döşemekten başka bir belediyecilik yapmıyoruz. Özellikle mevcut belediye yönetimimiz maalesef Kırıkkale’yi sadece zafer caddesi, bankalar caddesinden ibaret zannediyor. Ama biz diyoruz ki Kırıkkale’nin 28 mahallesi, 3 bin 51 sokağı var. Kırıkkale’de belediyecilik ne yazık ki seçildikten sonra bir daha vatandaşa yüzünü göstermeme anlayışı, vatandaşın belediyeye gittiği zaman ise başkanı ve yöneticileri görememesinden ibaret bir kibirli yönetim haline gelmiş. Vatandaş derdini anlatacağı muhatap bulamıyor. Bakınız Kırıkkale üretmediği için markalaşamıyor, markalaşmadığı içinde işsizliğe çare bulamıyor. Bizler 3 Şubatta Kırıkkale’nin 40 sorununa 40 proje diye, 30 yıllık Kırıkkale tarihinde ilk defa bir belediye başkan adayı olarak projelerimizi açıkladık”.

İSTİHDAM PROJELERİ

Belediye Başkan adayı Yarar “Biz dedik ki 1 Nisan’dan sonra cenabı Allah bu görevi bize nasip ederse Kırıkkale belediyesi olarak parke taşımızı ve bordürümüzü kendimiz üreteceğiz. Belediyenin kaynaklarını verimli kullanacağız, en az 100 hemşerimize iş imkanı sağlayacağız. Kendi çiçeğimizi, ağacımızı kendimiz üreteceğiz ve burada 50 tane kardeşimizi istihdam edeceğiz. 15 yıl önce kapatılan belediye ekmek fabrikasını tekrar faaliyete geçireceğiz, mahallelerde belediye ekmek satış noktaları ile ilk etapta 110 tane kardeşimizin işsizliğine çare bulacağız. İnşa edeceğimiz belediye öğrenci yurtları vesilesiyle Kırıkkale Üniversitesi öğrencilerinin merkezde ucuz konaklamasına imkan tanıyacağız. Bu proje ile şehir ekonomisine katkı sağlayacağız ve bu da esnafımıza yansıyacak. İstihdam ve işsizlik projelerimizin yanında imar adaletsizliği, mezarlıklar, yaşam alanları gibi ilk etapta belirlediğimiz Kırıkkale’nin 40 sorununa 40 proje ile çözüm getireceğiz. Etiler mahallesindeyiz, mahallemizde kapalı bir Pazar yok, park yok. Allah bu görevi bize nasip ederse ilk etapta bu sorunları çözeceğiz” dedi.

Daha Fazlasını Göster
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x