2019 Belediye Seçimleri

Saygılı sanayi esnafıyla bir araya geldi

 

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Sanayi Çarşısı Esnafı İle bir araya geldi.  Başkan Saygılı, sanayi esnafına beklenen müjdeyi verdi. Şehirde uzun bir süredir merak konusu olan eski sanayi sitesinin merak edilen sorulara cevap veren Saygılı, yapımı düşünülen Küçük Sanayi Sitesi

için yer tespitinin yapıldığını ve projenin hazır olduğunu ifade etti.

 

PLANLANAN KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ İÇİN PROJE HAZIR

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı şehir merkezinde bulunan Sanayi Çarşısı Esnafı

ile bir araya geldi. Kırıkkale Belediyesi tarafından Sanayi Çarşısı Esnafı içerisinde sanayi esnafının uzun süredir beklediği taşınma tartışmalarına son noktayı koydu. Şehir merkezinde bulunan ve uzun zamandır merak konusu olan Sanayi Çarşısının taşınmasıyla ilgili merak edilen bir çok sorunun cevabını veren Başkan Saygılı, yapımı planlanan Küçük Sanayi Sitesi için yer tespitinin yapıldığını ve projenin hazır olduğunu  söyledi.

 

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

 

Sanayi Esnafı ile istişarelerine aralıksız devam eden Belediye Başkanı Mehmet Saygılı esnafı tarafından sık sık alkışlarla kesilirken Saygılı, kısa vadede eski sanayi Çarşısının mevcut yerinde esnafların rahat koşullarda çalışabilmeleri için gerek sanayici esnaflarından gelen talepleri gerekse bağlı bulundukları meslek odası tarafından gelen taleplere mümkün olan en kısa sürede cevap verdiklerini ifade etti. Eski sanayi sitesinin taşınması hususunda önemli mesafe kaydettiklerinin altını çizen Saygılı “Şehrimizin merkezinde sıkışık bir halde bulunan Sanayi Çarşısının yeni bir alana taşıyarak yapmayı planladığımız Küçük Sanayi Sitesi için yer tespitimizi ve projemizi tamamladık. Kooperatif üye kayıtlarını yapma devam ediyor.” dedi.

 

ŞEHRİMİZ BU ALANDA YENİ BİR VİZYONA KAVUŞACAK

Yapımı planlanan Küçük Sanayi Sitesi içerisinde sadece dükkanların olmayacağını içerisinde cami ve bankalarında olacağını dile getiren Saygılı “Sanayi bakanlığında sanayi sitemizin taşınması hususunda Sanayi Bakanımızda gerekli görüşmeleri yaptık. Proje tamamlandı. Bu Küçük Sanayi Sitesi

içerisinde her esnafımıza ait bir dükkan olacak. Kurulacak olan sanayi sitesi ile hem sanayici esnafımız hem de şehrimiz bu alanda yeni bir vizyona kavuşacak” dedi. Başkan Saygılı, eski sanayi Çarşısının taşınmasının hemen ardından bölgenin kentsel dönüşüme gireceğini belirterek taşınma işlemi ile sanayinin kurulu olduğu bölgede yeni ve modern bir kentleşme olacağını ifade etti.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı