2019 Belediye Seçimleri

İYİ Parti Mahir Yılmaz’ı aday gösterdi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Bir süredir kentin siyaset gündemini meşgul eden konulardan biri olan ‘CHP-İYİ Parti’ Kırıkkale’de ittifak yapacak mı? Partilerin adayları kim olacak? soruları cevabını buluyor. Seçimlerde kendi yolunu seçen İYİ Parti Kırıkkale’den Mahir Yılmaz’ı aday gösterdi.

2009 VE 2014’TE YİNE ADAY OLMUŞTU

Kırıkkale’de bir süredir siyaset kulislerinde dolaşan CHP-İYİ Parti ittifakı olacak mı?, adaylar kim olacak şeklindeki benzer sorular sonunda yanıt buldu. Parti organları tarafından yapılan uzun değerlendirmeler sonunda her parti kendi adayını belirleme yolunu seçti. Bu kararla birlikte İYİ Parti Kırıkkale’den Mahir Yılmaz’ı aday gösterdi.  2004’te ve 2009’da Demokrat Parti’den, 2014’te ise Saadet Parti’sinden Başkan Adayı olan Mahir Yılmaz’ın 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde adresi İYİ Parti oldu.  İYİ Parti’de süreç böyle şekillenirken, CHP’nin de adayını yakın bir tarihte açıklaması bekleniyor.

MAHİR YILMAZ KİMDİR?

Mahir Yılmaz, 1955 yılında doğdu. İlköğrenimini Kırşehir’de, ortaöğrenimini Kırıkkale’de tamamladı. 1982’de Gazi Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yılmaz, 1985 yılında ticari hayata atılarak İnşaat ve Taahhüt İşleri ile uğraştı. Bir dönem Kırıkkale Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Ardından 1989 yılında Kırıkkale Belediye Başkanlığı bünyesinde ESO İşletme Müdürü olarak görev yapan Yılmaz, evli ve İki çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilen Mahir Yılmaz, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Kırıkkale Belediye Başkan adayı oldu.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı